Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


ftp

FTP

FTPS připojení

FTP připojení posílá přihlašovací údaje v nešifrované podobě, je tedy možné zachytit je v síťovém provozu a následně zneužít. Způsob jak tomu zabránit je šifrovat komunikaci při posílání přihlašovacích údajů, tzn použít FTPS.
Použití FTPS doporučujeme.
Přehled testovaných FTP klientů http://download.pureftpd.org/pub/pure-ftpd/doc/README.TLS, odstavec COMPATIBLE CLIENTS.
FTPS není stejné jako SFTP.

Nastavení FileZilla FTP klienta pro FTPS

Upload ze serveru na server

V případě že chcete nahrát (větší množství) dat ze serveru na server, použijte rozšíření FTP protokol FXP. Data se pak budou přenášet přímo mezi servery, bez nutnosti kopírování na Vaše PC.
Nastavení FXP spojení najdete v nápovědě k Vašemu FTP klientu.

Zdrojový a cílový server může být jak fyzicky stejný server nebo dva různé servery.

Jak nastavím práva souborů (přes FTP, PHP skript, atd)?

Soubry mají automaticky nastavená práva, která jsou trvale monitorována a standardizována bezpečnostním auditem, tak aby je mohl www server zobrazit (v případě PHP parsovat a poslat na výstup). Toto nastavení práv samozřejmě umožňuje manipulaci se soubory z PHP skriptů. Práva není možné měnit, není to ani potřeba.

Mám v adresáři více než N-tisíc souborů, ale přes FTP je nevidím všechny

Toto způsobuje náš FTP server, který z důvodu ochrany umožňuje výpis max X souborů a podobně omezuje rekurzi výpisu Y adresářů. Protože FTP operace provádí pouze přihlášení zákazníci, není důvod restrikcím. FTP server však neumožňuje vyřazení této ochrany, proto limit X = 9999 a Y = 99.

Ochrana přihlášení na FTP při odcizení přihlašovacích údajů

Můj počítač byl napaden virem (obvykle i přes přítomnost řádně aktualizovaného antivirového software) a byly mi touto cestou odcizeny přihlašovací údaje k FTP. Následně byl neoprávněně změněn obsah www stránek přes FTP.
Protože změna www stránek je provedena obvykle z IP adresy v číně apod., nikoliv virem z Vašeho počítače

  1. nastavte si v ISPA u FTP účtu omezení přístupu na IP adresu. Předpokládá, že máte pevnou IP adresu nebo se Vaše IP adresa často nemění - případ kabelového nebo xDSL připojení. Při připojení přes mobil se IP adresa mění často.
  2. nebo si nastavte v ISPA u FTP účtu omezení přístupu na zemi - geografické omezení.

Virus pak nebude moct přistupovat přes FTP ani v případě správných přihlašovacích údajů, FTP klient bude mít nepovolenou IP adresu nebo pravděpodobně nepovolenou zemi.

ftp.txt · Poslední úprava: 2017-01-09 20:39 autor: fuxa

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki